poniedziałek, 25 lutego 2013

SAŁATKA Z CYKORIĄ

Dzisiaj po raz pierwszy korzystałam z zajęć fitness K2 HIKING i muszę przyznać, że przypomniały mi się czasy podstawówki jak dostawaliśmy zadyszki przy bieganiu na 1000 metrów.
Człowiek sobie dopiero po takim wysiłku uświadamia, że cierpi na brak kondycji.
Zajęcia bardzo fajne polecam, mam tylko nadzieję, że jutro wstanę z łóżka :)
A dzisiaj już tylko lekka sałatka.


SKŁADNIKI:

1 cykoria
1 pomidor
1/4 kostki sera feta
1 jajko ugotowane na twardo
sok z cytryny
oliwa
musztarda
sól, pieprz, cukier
1 łyżka posiekanego szczypiorku


A jak to zrobić:

Cykorię oczyścić, przekroić wzdłuż na pół, odciąć gorzkie zakończenie, pokroić na drobne kawałki.
Pomidory umyć, pokroić razem z fetą w kostkę.
Jajka obrać ze skorupek, podzielić na cząstki.
Całość wymieszać.
Przygotować dressing.
Wymieszać oliwę z sokiem z cytryny i musztardą doprawić solą, pieprzem i cukrem.
Przygotowaną sałatkę polać dressingiem i jeszcze raz zamieszać.
Całość posypać szczypiorkiem.

1 komentarz:

 1. SEO, czyli Search Engine Optimization (Optymalizacja dla Wyszukiwarek Internetowych), to złożony proces mający na celu poprawę widoczności witryny internetowej w wynikach wyszukiwania, zwłaszcza w popularnych wyszukiwarkach, takich jak Google, Bing czy Yahoo. Działanie SEO opiera się na wielu czynnikach i strategiach, które pomagają witrynie osiągnąć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, co z kolei przekłada się na większy ruch i lepsze wyniki biznesowe. Oto podstawowe koncepcje dotyczące działania SEO:
  1. Wyszukiwarki Internetowe

  Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, działają na zasadzie automatycznych robotów lub "pająków" (ang. web crawlers), które przeglądają i indeksują treści dostępne online. Te roboty analizują treści witryn internetowych, a następnie zapisują informacje o tych stronach w swoich bazach danych. To jest pierwszy krok w procesie SEO.
  2. Indeksowanie

  Proces indeksowania polega na zbieraniu, analizowaniu i zapisywaniu informacji o witrynach internetowych w bazach danych wyszukiwarek. Wyszukiwarki używają algorytmów do oceny, które strony są wartościowe i odpowiednie dla określonych zapytań użytkowników.
  3. Wyszukiwanie i Ranking

  Kiedy użytkownik wprowadza zapytanie do wyszukiwarki, algorytmy te analizują indeks i próbują znaleźć najbardziej odpowiednie i wartościowe strony internetowe do wyświetlenia w wynikach wyszukiwania. Te strony są wyświetlane na liście wyników, zwykle w kolejności od najbardziej odpowiednich i wartościowych do mniej trafnych stron.
  4. Czynniki SEO

  Działanie SEO opiera się na wielu czynnikach, które wpływają na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Oto kilka kluczowych czynników SEO:

  Słowa Kluczowe: Słowa kluczowe to wyrażenia lub frazy, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Optymalizacja witryny pod kątem odpowiednich słów kluczowych jest kluczowa.

  Jakość Treści: Treści na stronie muszą być wartościowe, unikalne i dostarczać informacje lub rozwiązania problemów użytkowników.

  Linki Zwrotne: Linki zwrotne (inaczej nazywane backlinkami) to linki prowadzące do Twojej witryny z innych stron internetowych. Linki te mogą wpływać na autorytet i pozycję Twojej witryny.

  Optymalizacja On-Page: Optymalizacja na stronie obejmuje m.in. optymalizację tytułów, nagłówków, treści, meta opisów i tagów alt dla obrazów.

  Szybkość Ładowania Strony: Szybkość ładowania strony ma duże znaczenie dla doświadczenia użytkownika i może wpływać na pozycję w wynikach wyszukiwania.

  Mobilna Optymalizacja: Witryny muszą być dostosowane do urządzeń mobilnych, ponieważ coraz więcej użytkowników przegląda internet na smartfonach i tabletach.

  5. Algorytmy Wyszukiwarek

  Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, stale aktualizują swoje algorytmy, aby dostarczać bardziej dokładne i wartościowe wyniki wyszukiwania. Te zmiany mogą wpływać na pozycję witryn w wynikach, dlatego właściciele stron internetowych muszą być na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami i zmianami w algorytmach.
  6. Długotrwały Proces

  Warto zrozumieć, że SEO to proces długotrwały, a widoczne efekty mogą być widoczne po pewnym czasie. To wymaga stałego śledzenia wyników, monitorowania konkurencji i dostosowywania strategii SEO do zmieniających się warunków.

  Podsumowując, SEO to strategia optymalizacji witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek, aby poprawić jej widoczność i pozycję w wynikach wyszukiwania. To kompleksowy proces, który wymaga zrozumienia algorytmów wyszukiwarek, optymalizacji treści i technicznych aspektów strony oraz ciągłego monitorowania i dostosowywania strategii. Polecam https://dobresklepy-seo.blogspot.com/2023/09/jak-zdobywac-linki-do-swojej-strony-www.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...