środa, 28 sierpnia 2013

V FESTIWAL OPOLSKICH SMAKÓW

Dzisiejszy post potraktujcie jako zaproszenie na pyszną imprezę, która odbędzie się 31sierpnia na Opolskim Rynku.

V Festiwal Opolskich Smaków od godziny 13:30 rozkręcać będą Opolscy Blogerzy Kulinarni, którzy przygotują specjalnie dla Was mnóstwo smakołyków inspirowanych kuchniami świata:

no i oczywiście ja 


Szczegółowy program znajdziecie tu:

Za poczęstunek nie weźmiemy ani złotówek, ani euro, z chęcią przyjmiemy natomiast przepisy, spisane na kartkach papieru. Mamy nadzieję, że posłużą nam jako wkład do pierwszej książki kucharskiej z przepisami mieszkańców Opola. 
Przepisy im starsze tym lepsze, najlepiej takie przekazywane z pokolenia na pokolenie.


Ze stoiska zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można zgarnąć książkę zostawiając przepis albo dzieląc się swoją ulubioną opowieścią kulinarną... atrakcji będzie pod dostatkiem :)

Ja postaram się Was przekonać, że kuchnia turecka to nie tylko Kebaby, choć przyznaję jest to danie najbardziej popularne.
Postaram się zarazić Was moją miłością do bakłażanów, są one jeszcze mało popularne w naszym kraju, a ja pokochałam je właśnie podczas pobytu w Turcji.

Potrawy które dla Was przygotuję to:

  Patlıcan sarması
roladki z grillowanego bakłażana z twarogiem

 Kazandibi
deser mleczny

 Taze fasulye 
zielona fasolka na sposób turecki

 Imam bayıldı
bakłażan nadziewany warzywami

  Karnıyarık
     bakłażan nadziewany warzywami i mięsem


A więc kochani bądźcie z nami.
Smacznie zapraszamy :)
Za poczęstunek nie weźmiemy ani złotówek ani euro, z chęcią przyjmiemy natomiast przepisy, spisane na kartkach papieru. Mamy nadzieję, że posłużą nam jako wkład do pierwszej książki kucharskiej z przepisami mieszkańców Opola. - See more at: http://www.delimamma.pl/#sthash.38td1uQP.dpuf

Opolska Blogosfera współorganizuje imprezę m.in. z Urzędem Miasta, NTO czy Miejską Biblioteką Publiczną, ale nasz udział w festiwalu jest profesjonalnie przygotowany także dzięki współpracy z Partnerami „Strefy blogerów”, czyli domEXPO i Dom Bianco Sp. z o.o.

domEXPO to nie tylko nowoczesne centrum wystawienniczo-handlowe, to nowatorska idea będąca odpowiedzią na dynamiczne przemiany rynku i potrzeby klientów. Skupienie w łączącym tradycję z nowoczesnością eleganckim wnętrzu przedstawicieli branży budowlanej i wnętrzarskiej pozwoli każdemu obejrzeć i wybrać właściwy produkt, oszczędzając czas, korzystając z inspiracji i fachowej porady. Wystawcy prezentują u nas ofertę w specjalnych boksach, showroomach, a cała ekspozycja zintegrowana jest z portalem internetowym, co maksymalnie ułatwia wyszukanie produktu, sprawdzenie go i złożenie zamówienia. domEXPO to również architekci, designerzy i wszyscy specjaliści gotowi doradzić na każdym etapie budowy i aranżacji wymarzonego wnętrza, a każdy produkt powiązany jest z fachową, certyfikowaną przez domEXPO usługą tak, aby odwiedzając jedno miejsce przygotować swój dom pod klucz!Dom Bianco Sp. z o.o. jest od 1990 roku niezależnym przedsiębiorstwem reprezentującym na polskim rynku wybranych, renomowanych producentów urządzeń AGD do zabudowy Smeg, okapów Faber, a także zlewozmywaków ceramicznych Villeroy&Boch oraz Duravit .


Dzięki urządzeniom doskonałym zarówno pod względem wzornictwa, jak i cech użytkowych, staramy się współtworzyć piękne i praktyczne kuchnie, stanowiące serce każdego domu. Wyjątkowa stylistyka naszych urządzeń daje nieograniczone możliwości realizacji oryginalnych pomysłów.
Firma Smeg od ponad 60 lat oferuje urządzenia zarówno do zabudowy jak i wolnostojące. Gama urządzeń obejmuje kompleksowe wyposażenie kuchni: piekarniki, płyty grzewcze, kuchnie, okapy, chłodziarki, zmywarki, pralki oraz zlewozmywaki i baterie. Dzięki współpracy z architektami światowej sławy, nawet zwykły piekarnik czy płyta grzewcza, przeradza się w prawdziwe dzieło sztuki. Produkty Smeg odzwierciedlają styl "Made in Italy" - połączenie najwyższej jakości materiałów, zaawansowanych technologicznie rozwiązań i niepowtarzalnego wzornictwa. 
* info by www.delimamma.pl
Za poczęstunek nie weźmiemy ani złotówek ani euro, z chęcią przyjmiemy natomiast przepisy, spisane na kartkach papieru. Mamy nadzieję, że posłużą nam jako wkład do pierwszej książki kucharskiej z przepisami mieszkańców Opola. - See more at: http://www.delimamma.pl/#sthash.38td1uQP.dpuf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...